Zajímavé odkazy 2

Obrázek uživatele DMDU

http://Avenna.cz uvádí: "

Zajímavé odkazy II.

Dnes jsem si pro vás připravila zajímavé odkazy, které podle mě stojí za to navštívit.

Hned na začátku dekuji těm, kteří nám posílají odkazy na zajímavé čtení. Těší nás, že se s námi o tyto informace chcete podělit.

Konec zbytků humanity ve zdravotnictví v Čechách?

Nespokojenost s úrovní našeho zdravotnictví rok od roku stoupá a u mnoha pacientů silně roste pocit, že je s nimi zacházeno jako s kusem masa, do kterého se píchá, řeže, vrtá apod. Jinými slovy se čím dál více vytrácí lidský přístup k pacientům, kdy by s nimi bylo zacházeno jako s bytostmi, které mají své bolesti, trápení a jiné pocity, s kterými je potřeba pracovat.

Místo vyhlídek na zlepšení, které by přineslo do ordinací a nemocnicí empatii lékařů, přichází hypermarketový způsob ošetření.

Že neznáte oč běží? Tak to vám napoví následující článek na serveru iDnes.cz: "Řetězce rychlého ošetření začaly skupovat malé ordinace".

Rozvoj školství pádí mílovými kroky… avšak nesprávným směrem

To, že nám úroveň humánnosti zdravotnictví upadá, si asi všimnul již kde kdo.
A jak je to se školstvím? Je na tom lépe alespoň to?

Ten, kdo má děti školou povinné a nebere školu jako "odkládárnu" dětí, již určitě zjistil, že ani to školství se bohužel nevydalo správným směrem. To ostatně popisuje i následující článek: "prof. Petra Piťha - Velká iluze českého školství" na Pedagogickém webu Stolzová.

A na závěr jsem si pro vás připravila takovou perličku z oblasti potravinářského průmyslu.

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají

Paní Mgr. Ivana Picková ze Sdružení obrany spotřebitelů ČR v jednom ze svých článku napsala: "Kdo lže, ten krade," říkala mi babička. Lhát se nemá, přidala škola. Jenže pak život tyhle představy poněkud korigoval. A protože takových nás bylo víc, jen občas v němém údivu zíráme, když nám obchodníci nabízejí koženou kabelku, která o kůži ani neslyšela; bankovní službu zadarmo, u níž nám poplatky při pohledu na výpis vyrazí dech; nebo multifunkční kuchyňský robot, který plní jen malou část uvedených funkcí.

Tohle všechno spadá do kategorie "klamání spotřebitele", kterou zákon o ochraně spotřebitele (č. 634/1992 Sb.) v § 8 zakazuje: "Nikdo nesmí klamat spotřebitele, zejména uvádět nepravdivé, nedoložené, neúplné, nepřesné, nejasné, dvojsmyslné nebo přehnané údaje anebo zamlčet údaje o skutečných vlastnostech výrobků nebo služeb či úrovni nákupních podmínek," napsala Mgr. Ivana Picková.

Zobrazit celý článek: "Zákon o ochraně spotřebitele – Klamavá reklama"

Toto říká zákon.

Ovšem praxe je zcela jiná, což ostatně ukazuje i průzkum německém serveru Pundo3000, o kterém se zmiňuje Miloš Čermák ve svém článku: "No dobře. Ale jak je to doopravdy?"

Rada na závěr

Jsem si vědoma toho, že dneska moje doporučené čtení není moc veselé. Nerada bych však, aby ve vás vyvolalo splín. Proto mám pro vás jednu radu na závěr.

Jak se říká, neházejte flintu do žita a nenechte se převálcovat špínou a intrikami okolo sebe. I když to vypadá někdy beznadějně, tak i ten nejčernější mrak má stříbrný okraj.

A je jen na vás, zda v ten stříbrný okraj věříte a půjdete za ním jedinou cestou, kterou za ním můžete dojít - cestou, na které se budete chovat tak, abyste měli čisté svědomí.

A vězte, že pokud si to zasloužíte, tak na té cestě natrefíte na hodnou, milou a spravedlivou paní učitelku pro vaše děti, která je bude opravdu učit...
Nebo potkáte férového obchodníka, který vás nebude chtít ošulit a pro kterého bude čest víc než švindlem získaný mamon...
Nebo poznáte lékaře, ke kterému musíte chodit na ze zákona povinné očkování a on se k vašim dětem bude chovat hezky…

Nezapomeňte však, že ať už se vydáte kudykoliv, tak vždycky váš život bude "neviditelně" řízen hlubším zákonem:

Spravedlivému se děje spravedlivé. A nespravedlivému se děje také jen to spravedlivé.

Pokud se tedy budete chovat necitlivě, budete potkávat necitlivě chovající se lidi...
Pokud budete obelhávat druhé, dříve či později natrefíte na někoho, kdo bude obelhávat vás...
Pokud budete okrádat druhé, časem budete okrádáni i vy...

Pokud se budete chovat citlivě, jednoho dne natrefíte na někoho, kdo se k vám také bude chovat citlivě....
Pokud budete jednat čestně, tak v životě i vy potkáte čestně jednající lidi...
Pokud budete empatičtí, tak empatie od druhých se vrátí i vám...

Je to jen na vás, kterou cestou se vydáte..."

Tags: 

Sdílejte!